Něco málo o nás

Jsme křesťanská hudební skupina, hrající především vlastní tvorbu. Naše žánry se pohybují někde mezi rockem a popem, ovšem někdy si troufneme i na složitější muziku. To vše se odvíjí od místa, odkud pocházíme. Z Valašska. Tam se rodí i texty a aranže písní. Zpíváme o Bohu. Tak, jak nás to naše babičky učily. Nejsme profesionálové, většinou ani neumíme noty. Pouze hlásáme evangelium formou nám nejbližší. Nemáme žádné vysoké cíle ani si nechceme nic dokazovat. Pouze se necháváme vést. Je jenom na Něm, jakým směrem.


 

Tímto způsobem fungujeme přibližně od roku 2006, kdy jsme vyhráli soutěž schól Hradní tóny. Díky ní, jsme natočili první CD s názvem „Voláme k Tobě“ a začali koncertovat. Postupně jsme obohatili nástrojové složení až do dnešní podoby a tak natočili další desku „V otázkách“. V roce 2012 jsme doprovázeli CSM Žďár a rok potom natočili třetí CD „Nech se vést“.

I v této době, tvoříme nové věci. Složili jsme píseň „Maria“, která má povzbudit k modlitbě růžence za současnou situaci v Evropě a kterou zanedlouho uslyšíte i ve studiové formě. Dále jsme nacvičili nové Vánoční písničky. Snad brzy se nám podaří natočit album, kde je všechny uslyšíte.

Kromě koncertování děláme nově večery chval, kdy se modlíme za farnost, kde nás pozvou. Tím se vracíme k samotnému názvu našeho seskupení. Název „Adorare“ souvisí s modlitbou adorace, tzn. „klanění se“ Bohu. Právě Jemu nejvíce vděčíme za to, že naše společenství existuje a že Jej můžeme oslavovat také hudbou a zpěvem.